Katalin Benkő
Macaristan'daki özel rehberiniz
 English versionDeutsche VersionVersión espanolaTrk verzi
  Aktüel...
 

Covid 19  ile ilgili bilgiler

Turlar Coronavirüs ile ilgili aktüel kurallara göre gerçekletirilir.
Yürüyü turları tavsiye ederim birbirlerimizden biraz uzaklaabilmek için. Bu ekilde saklanmı özel detaylar kefedilebilir...
4 kii üstü kulaklıklar (audioguide) kullanalım - çok praktik, hijyenik, kolay, ucuz.
Ellerimiz için rehberde dezenfekte ilacı olacak.
Her yerde hala maske takmak zorunlu
Mümkünse kalabalık toplu ulaım araçlarina binmeyelim. Her yürüyü tur sirasında park veya bahçeye de gidelim temiz havaya.
 
 

 Iletişim
 Cep telefonu:
+36-30-2121204
 

 

E-mail atiniz
 

Reservasyon On-line
 
 

Sayın Misafirlerim,
 benim adım Katalin Benkő. Bu sitede dikkatinizi Macarıstan başkenti Budapeşte'nin güzel ve özelliklerine çekip profesyonel rehberlik hizmetlerimi sunmak istiyorum. Üniversitede Türkoloji okudum, yıllarca Türkçe, Ingilizce, Almanca ve Ispanyolca rehber olarak eĝer özel şahış eĝer grup veya firmalar için her tür araçlı ve yürüyüş turu, özel gezi programları, iki dilli turlar da seve seve yapıyorum. 2008'da „Yılın turist rehberi” ödülünü kazandım.
 Dünyanın en güzel başkentlerinin birisi olan Budapeşte'de rehberlik yapmak çok hoşuma gidiyor. Bu kentin cazibesi mimari ve heykel sanatı zenginliĝi, Peşte merkezindeki şık palas ve konakların çeşit çeşit figürler ve kabartmalarla süslenmiş veya rengârenk çinilerle kaplı ön cepheleri, dinler ve kültürler mozaiĝi,, Paris'i andıran geniş caddeler, monarşinin ihtişamı, Art Nouveau stilin deĝişik örnekleri, Kale bölgesinin minik ortaçaĝ binaları...Bu çeşitlilik ne özgü Macarıstan'a...Şehir altında doĝal maĝara ve tunellerden oluşan bir yeraltı dünya daha var – Buda Kalesi'nde yüzyıllarca sivil kent halkın sıĝınak yeri olan labirent, Gellért tepesi'ndeki „Kaya şapeli” veya ziyaretçilere yalnız 2008'da açılmış gizlemli askeri hastane bütün Avrupada özeldir.
 Budapeşte'nin eşsiz su hazinesi de var. Ilk önce eski ticaret yolu olan Tuna tam şehir ortasından geçip görkemli köprüleriyle Buda ile Peşte'yi bağlıyor. Nehrin benzeri olmayan manzarası UNESCO listesinde... Kentimiz şifalı su bakımından en zengindir - her tarafta kaynaklarla, Osmanlı döneminden kalan hamam ve kaplıcalarla, termal banyolarla, zarif çeşme ve kuyularla, mimari harikası olan yüzme havuzlarıyla karşılaşırız...
 Bu ilginç şehri gezip keşfetmekte ben Size yardımcı ve hizmette olabilirim...
 en iyi dileklerle
 Macarıstan'daki özel rehberiniz
  
(büyütmek için resme tıklayın)